Kocaeli Gebze’ye yeni futbol sahası

SPOR
16-06-2021 10:05
Google News

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde yeni futbol sahası tüm imalatları tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu. KOCAELİ (İGFA) - Spora ve sporcuya hayata geçirdiği tesisler ile büyük destekler veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze

Kocaeli Gebze’ye yeni futbol sahası

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde yeni futbol sahası tüm imalatları tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

KOCAELİ (İGFA) - Spora ve sporcuya hayata geçirdiği tesisler ile büyük destekler veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze’de eski Metin Oktay Futbol Sahası’nın yerine inşa edilen futbol sahasındaki çalışmaları tamamladı. Toplamda 2 buçuk milyona mal olan futbol sahasının tüm imalatları bitirilerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

TÜM İMALATLAR TAMAMLANDI

Projeyi hızlı bir şekilde bitiren Büyükşehir Yapı Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri, tribün, zemin, halı, aydınlatma ve diğer pek çok imalatı tamamladı. Top tutucu ağların yerleştirildiği sahanın çevre korkulukları da bitirildi. Yeni futbol sahası artık Gebzeli vatandaşların hizmetine sunuldu. 4 bin 500 metrekare alanda gerçekleşen inşaat çalışmalarında 50 çarpı 70 metre ebatlarında sentetik çim saha projesi hayata geçirildi. Çelik tribün imalatının gerçekleştirildiği modern futbol sahası, amatör spor kulüplerine ve vatandaşlara ev sahipliği yapacak.