Bursa'da 5 farklı yeri yakan şahıs yakalandı

ASAYİŞ
19-05-2021 16:13
Google News

Bursa'nın İnegöl ilçesinde mobilya sanayiindeki 5 farklı yerde istifli keresteler, çöp yığını ve araç lastiklerini aleve veren şahıs yakalandı ve tutuklandı.

Bursa'da 5 farklı yeri yakan şahıs yakalandı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde mobilya sanayiindeki 5 farklı yerde istifli keresteler, çöp yığını ve araç lastiklerini aleve veren şahıs yakalandı ve tutuklandı. Olay, dün gece saat 00.00 sıralarında meydana geldi. Mahmudiye Mahallesi Avarlar Sokak'ta birbirine yakın 6 farklı alandaki istifli keresteler alev alev yanmaya başladı. 

KÜÇÜK ÇAPLI HASARLAR OLUŞTU

Yangını gören vatandaşlar durumu İnegöl İtfaiyesine bildirdi. Yangın yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangın sebebiyle bir mobilya fabrikasında küçük çapta hasar oluştu. Aynı dakikalarda Mahmudiye Mahallesi 18. Sokak'ta bulunan lastikler ve sokak başındaki çöpler de ateşe verildi. 5 farklı yerdeki yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Polis tarafından kıskıvrak yakalandı

Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri, 5 farklı yeri yakarken kameraya yakalanan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. Onur A. (25) olduğu belirlenen zanlı, 32. Mobilya Sokak'ta polis tarafından kıskıvrak yakalandı. Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Onur A. tutuklandı.